JANUARY 2020

Results Free Graves Style (Fra) :

 

Speed Men : Leleu Eliott (Fra)

Speed Women : Labat Celya (Fra)

Classic Mixed : Hairy Tomy (Fra)

Battle Men : Claris Alexandre (Fra)

Battle Women : De Voort Albane (Fra)

Free Jump Men : Pletan Samuel (Fra)

Free Jump Women : Miletto Aude (Fra)

Results Free Graves Style (Fra)
Gradignan, France, 18 - 19 January 2020
Final Results Free Graves Style, Gradign
Adobe Acrobat Document 183.2 KB

Results Roll in Brest III (Fra) :

 

Speed Men : Dayries Ethan (Fra)

Speed Women : Hernandez Laurine (Fra)

Classic Mixed : Lecomte Marie (Fra)

Battle Men : Le Gac Gaetan (Fra)

Battle Women : Lecomte Marie (Fra)

Free Jump Men : Fall Dame (Fra)

Free Jump Women : Fleury Caroline (Fra)

Results Roll in Brest III (Fra)
Brest, France, 25 - 26 January 2020
Final Results Roll in Brest III, Brest,
Adobe Acrobat Document 193.9 KB

Results Yamakasi 2020 (Fra) :

 

Speed Mixed : Morin Théo (Fra)

Classic Mixed : De Voort Albane (Fra)

Results Yamakasi 2020 (Fra)
Bressuire, France, 26 January 2020
Final results Yamakasi 2020, Bressuire,
Adobe Acrobat Document 178.1 KB

FEBRUARY 2020

Results Coupe Freestyle Atlantique (Fra) :

 

Speed Men : Menet-Chao Paul (Fra)

Speed Women : Autin Bettina (Fra)

Free Jump Men : Van Hamme Titouan (Fra)

Free Jump Women : Petitgas Clara (Fra)

Results Coupe Freestyle Atlantique (Fra)
Pornichet, France, 2 February 2020
Final Results Coupe Freestyle Atlantique
Adobe Acrobat Document 192.1 KB

Results Roll'Start Médoc Games (Fra) :

 

Speed Men : Blin Alexis (Fra)

Speed Women : Labat Celya (Fra)

Free Jump Mixed : Charvet Julien (Fra)

Results Roll'Start Médoc Games (Fra)
Arsac, France, 8 - 9 February 2020
Final Results Roll'Start Médoc Games, A
Adobe Acrobat Document 182.5 KB

Results JP The Boss (Fra) :

 

Speed Men : Menet-Chao Paul (Fra)

Speed Women : Moreno Laurine (Fra)

Free Jump Men : Fall Dame (Sen)

Free Jump Women : Gourvenec Naomi (Fra)

Results JP The Boss (Fra)
Roscoff, France, 22 - 23 February 2020
Final Results JP The Boss, Roscoff, Fran
Adobe Acrobat Document 199.9 KB

Results Free Jump Caen (Fra) :

 

Free Jump Men : Fall Dame (Sen)

Free Jump Women : Pavanello Giorgia (Ita)

Results Free Jump Caen (Fra)
Caen, France, 29 February - 1 March 2020
Final Results WSX Indoor Caen, Caen, Fra
Adobe Acrobat Document 228.2 KB

MARCH 2020

Results Warsaw Cup (Pol) :

 

Speed Senior Men : Bespalov Sergey (Rus)

Speed Senior Women : Pashkova Valentina (Rus)

Speed Junior Men : Kilian Hubert (Pol)

Speed Junior Women : Kukushkina Anna (Rus)

Classic Senior Men : Vinogradov Gleb (Rus)

Classic Junior Men : Adamenko Illia (Ukr)

Classic Junior Women : Smirnova Anna (Rus)

Battle Senior Men : Vinogradov Gleb (Rus)

Battle Senior Women : Boiko Maryna (Ukr)

Battle Junior Men : Matveev Pavel (Rus)

Battle Junior Women : Smirnova Anna (Rus)

Free Jump Men : Zukowski Daniel (Pol)

Free Jump Women : Petrova Anna (Rus)

Results Warsaw Cup (Pol)
Warsaw, Poland, 7-8 March 2020
Final Results Warsaw Cup, Warsaw, Poland
Adobe Acrobat Document 302.8 KB

Results Mitad del Mundo Slalom Cup (Ecu) :

 

Speed Men : Duenas Ismael (Ecu)

Speed Women : Martinez Jimenez Wendy Jetziba (Col)

Battle Men : Limon Bustamante Sebastian (Per)

Battle Women : Leon Daniela (Chi)

Slides Men : Espinoza Herbert (Chi)

Slides Women : Leon Daniela (Chi)

Free Jump Men : Díaz Giz Alberto Luis (Cub)

Free Jump Women : Leon Daniela (Chi)

Results Mitad del Mundo Slalom Cup (Ecu)
Quito, Ecuador, 14 March 2020
Final Results Mitad del Mundo Slalom Cup
Adobe Acrobat Document 311.3 KB