NOVEMBER 2018

Results Regio Roll Revolution (Mex) :

 

Classic Men : Batiz Lopez Ricardo (Mex)

Classic Women : Villavicencio Sandoval Carolina (Mex)

Speed Men : Batiz Lopez Ricardo (Mex)

Speed Women : Mercado Munoz Marianna (Mex)

Results Regio Roll Revolution
Monterrey, Mexico, 24 - 25 November 2018
Final results Regio Roll Revolution, Mon
Adobe Acrobat Document 492.9 KB

Results Wu Yi Shan Slalom Open (Chn) : 

 

Speed Senior Men : Allegrini Matteo (Ita)

Speed Senior Women : Kogoyakova Darya (Rus)

Classic Senior Men : Zhang Li Feng (Chn)

Classic Senior Women : Pervenenok Oksana (Rus)

Pair Slalom : Xu Yi Tong / Zhou Mo (Chn)

Battle Senior Men : Vinogradov Gleb (Rus)

Battle Senior Women : Zapuskalova Nadezhda (Rus)

Slides Men : Ma Zi Cheng (Chn)

Speed Junior Men : Yu Sheng Bang (Chn)

Speed Junior Women : Yu Zhi Qing (Chn)

Classic Junior Men : Li Jia Rui (Chn)

Classic Junior Women : Sofia Bogdanova (Rus)

Battle Junior Men : Chou Po Wei (Tpe)

Battle Junior Women : Sofia Bogdanova (Rus)

Results Wu Yi Shan Slalom Open
Wu Yi Shan, China, 24 - 25 November 2018
Final Results Wu Yi Shan Slalom Open, Wu
Adobe Acrobat Document 199.0 KB

Results 2do Campeonato Nacional FSSP 2018 (Per) :

 

Battle Men : Corzano Christian (Per)

Battle Women : Guzman Ambar (Per)

Free Jump Men : Taboada Paul (Per)

Free Jump Women : Nole Annie (Per)

Slides Mixed : Davis Michael (Per)

Speed Men : Arroyo Jhoslan (Per)

Speed Women : Guzman Ambar (Per) 

Results 2do Campeonato Nacional FSSP 2018
Lince, Peru, 18 November 2018
Final results 2do Campeonato Nacional FS
Adobe Acrobat Document 763.6 KB

Results SSO 2018 (Chn) : 

 

Speed Senior Men : Zhang Hao (Chn)

Speed Senior Women : Lily Granjon (Fra)

Classic Senior Men : Zhang Hao (Chn)

Classic Senior Women : Su Fei Qian (Chn)

Pair Slalom : Degli Agostini Valerio / Guslandi Lorenzo (Ita)

Battle Senior Men : Zhang Hao (Chn)

Battle Senior Women : Lily Granjon (Fra)

Slides Women : Chinupun Nichakan (Tha)

Slides Men : Zhang Tian Zhi (Chn)

Speed Junior Men : Cheng Yu Hsiang (Tpe)

Speed Junior Women : Lu Tsai Chen (Tpe)

Classic Junior Men : Zeng Chen Yu (Chn)

Classic Junior Women : Sofia Bogdanova (Rus)

Battle Junior Men : Gu Kun Qi (Chn)

 

Battle Junior Women : Sofia Bogdanova (Rus)

Results Shanghai Slalom Open
Shanghai, China, 16 - 18 November 2018
Final Results SSO 2018, Shanghai, China
Adobe Acrobat Document 623.0 KB

Results IvRollerFest 2018 (Rus) :

 

Classic Men : Churilov Andrei (Rus)

Classic Women : Shemyakinskaya Yana (Rus)

Speed Men : Shirobokov Denis (Rus)

Speed Women : Shemyakinskaya Yana (Rus)

Slides Mixed : Shirobokov Denis (Rus)

Results IvRollerFest 2018
Ivanovo, Russia, 10 November 2018
Final Results IvRollerFest 2018, Ivanovo
Adobe Acrobat Document 188.0 KB

Results Titano Battle III (Smr) :

 

Speed Senior Men : Zaghini Eric (Ita)

Speed Senior Women : Berti Gomathi (Ita)

Speed Junior Men : Medda Filippo (Ita)

Speed Junior Women : De Tomasi Sara (Ita)

Slides Men : Medda Filippo (Ita)

Slides Women : Guerra Maddalena (Smr)

Titano Battle III (Slides & Speed Slalom)
San Marino, 11 November 2018
Final Results Titano Battle III (Slides
Adobe Acrobat Document 902.6 KB

OCTOBER 2018

Results LigneRoll's Cup 3 (Fra) :

 

Speed Men : Prezeau Benoit (Fra)

Speed Women : Autin Bettina (Fra)

Free Jump Men : Dubreuil Maxime (Fra)

Free Jump Women : Simon Emmy (Fra)

 

Results LigneRoll's Cup 3
St Christophe du Ligneron, France, 28 October 2018
Final Results LigneRoll's Cup 3, St Chri
Adobe Acrobat Document 189.7 KB

Results SOW Battle (Bra) :

 

Battle Men : Fialkovics Victor (Bra)

Battle Women : Fujiwara Yasmim (Bra)

Classic Men : Fialkovics Victor (Bra)

Classic Women : Fujiwara Yasmim (Bra)

Slides Men : Dos Santos Alexandre (Bra)

Slides Women : Fontinele Andressa (Bra)

Free Jump Men : Nunes Martins André Luis (Bra)

Free Jump Women : Sayuri Saito Aline (Bra)

Results SOW Battle
Natal, RN - Brasil, 27 - 28 October 2018
Final Results SOW Battle, Natal, RN - Br
Adobe Acrobat Document 497.8 KB

Results Busto Battle 2018 (Ita) :

Speed Senior Men : Ranjbar Vakili Pedram (Aut)

Speed Senior Women : Granjon Lily (Fra)

Classic Senior Men : Yuki Santoni Nicolhas (Ita)

Classic Senior Women : Hartmanis Klaudia (Pol)

Battle Senior Men : Degli Agostini Valerio 🥇(Ita)

Battle Senior Women : Hartmanis Klaudia (Pol)

Slides Women : Krykova Natalia (Rus)

Slides Men : Soler Pablo (Esp)

Free Jump Women : Pavanello Giorgia (Ita)

Free Jump Men : Fall Dame (Sen)

Speed Junior Men : Bianzale Alessio (Ita)

Speed Junior Women : Pettinari Francesca (Ita)

Classic Junior Men : Timofey Shilow (Rus)

Classic Junior Women : Bogdanova Sofia (Rus)

Battle Junior Men : Shilov Timofei (Rus)

Battle Junior Women : Bogdanova Sofia (Rus)

Busto Battle 9
Busto Arsizio, Italy, 12 - 14 October 2018
Final results Busto Battle 9 - 2018.pdf
Adobe Acrobat Document 314.3 KB