JUNE 2018

Classic Mixed : Vu Van Kha Vincent (FRA)

Speed Mixed : Vu Van Kha Vincent (FRA)

Jump Mixed : Vu Van Kha Vincent (FRA)

 

Dole, France, 24 june 2018
Roll'in Dole 2018
Final Results Dole 2018 (FRA).pdf
Adobe Acrobat Document 163.1 KB

Classic W : Smirnova Anna (RUS)

Classic M : Bryantsev Artem (RUS)

Battle W : Smirnova Anna (RUS)

Battle M : Bryantsev Artem (RUS)

Speed W : Smirnova Anna (RUS)

Speed M : Bulavin Andrey (RUS)

Slides W : Kukushkina Anna (RUS)

Slide M : Kozhanovskiy Yuriy (RUS)

Jump W : Kulakova Diana (RUS)

Jump M : Akberov Roman (RUS) 

Saratov, Russia, 23 & 24 june 2018
Saratov Syle Contest 2018
Final Results Saratov 2018 (RUS).pdf
Adobe Acrobat Document 333.8 KB

Classic W : Sanchez Fernandez Sara (ESP)

Classic M : Perez Flores Victor (ESP)

Battle W : Antruejo Tova Lucia (ESP)

Battle M : Escobar Belmonte Jose (ESP)

Speed W : Antruejo Tovar Lucia (ESP)

Speed M : Perez Flores Victor (ESP)

Slide Mixed : Antruejo Tovar Lucia (ESP) 

Jump W : Macias Tovar Raquel (ESP)

Jump M : Lopez Arroyo Pablo (ESP)

Pair : Sebastian Gimenez Aitana (ESP) & Esteban Corruchaga Paula (ESP)

 

Valladolid, Spain, 23 june 2018
Trofeo Federacion
Final Results Valladolid 2018 (ESP).pdf
Adobe Acrobat Document 188.8 KB

Classic Mixed : Griveau Nicolas (FRA)

Speed Mixed : Rutard Marius (FRA)

Chartres, France 17 june 2018
Acrofoly's 2018
Final Results Chartres (FRA).pdf
Adobe Acrobat Document 158.6 KB

Battle Women : Horvath Anna (HUN)

Battle Men : Karidov Konstantin (BUL)

Speed Women : Horvath Anna (HUN)

Speed Men : Duma Sandor (HUN)

Jump Mixed : Nedyalkov Nikola (BUL)

 

Montana, Bulgaria, 16 & 17 june 2018
Vertigo Skates Slalom Battle 2018
Final Results Montana (BUL).pdf
Adobe Acrobat Document 176.1 KB

Battle Men : Carlos Hildiberto González Cortés (MEX)

Battle Women : Carolina Villavicencio Sandoval (MEX)

Battle Junior Mixed : Paola Guadalupe Chávez López (MEX)

Final Results Slalom Cup GDL (MEX)
Guadalajara, Mexico, 16 June 2018
Slalom Cup Gdl 2018.pdf
Adobe Acrobat Document 368.4 KB

Classic W : Maslova Vasilisa (BLR)

Classic M : Vinogradov Gleb (RUS)

Battle W : Maslova Vasilisa (BLR)

Battle M : Vinogradov Gleb (RUS)

Speed W : Pervenenok Oksana (RUS)

Speed M : Stalmakov Philip (BLR)

Slide W : Efimova Alena (RUS)

Slide M : Kanygin Andrey (UKR)

Jump W : Perova Anna (RUS)

Jump M : Azarko Dmitry (BLR)

Minsk, Belarus, 2 & 3 June 2018
Belarus Slalom Series 2018
Final Results Minsk 2018.pdf
Adobe Acrobat Document 223.8 KB

Classic Men : Menard Remy (FRA)

Classic Women : Granjon Zoe (FRA)

Battle Men : Nicolao Ambroise (FRA)

Battle Women : Granjon Zoe (FRA)

Speed Men : Fort Yohan (FRA)

Speed Women : Granjon Lily (FRA)

Final Results French Championships (FRA)
Colomiers, France 2-3 June 2018
Final Results Colomier French Championsh
Adobe Acrobat Document 151.6 KB

Battle Men : Saifedin Alosou (SYR)

Hannover Autofrei 2018
Hannover, Germany 2nd june 2018
Final Results Hannover 2018.pdf
Adobe Acrobat Document 53.9 KB

MAY 2018

Classic Men : Puzanov Artem (RUS)

Classic Women : Dubinchik ksenia (RUS)

Battle Men : Puzanov Artem (RUS)

Battel Women : Dubinchik Ksenia (RUS)

Speed Men : Beslapov Sergei (RUS)

Speed Women : Kogoiakova Daria (RUS)

Slide Men : Shirobokov Denis (RUS)

Slide Women : Krykova Natalia (RUS)

Jumps Men : Elaev Ivan (RUS)

Jumps Women : Petrova Anna (RUS)

Final Results Russian Championships
Yaroslav, Russia 25 - 27 May 2018
Final Results Yaroslav (RUS).pdf
Adobe Acrobat Document 195.7 KB

Battle Men : Hsieh Mu Lun (TPE)

Battle Women : Czapla Justyna (POL)

Speed Men : Fort Jimmy (FRA)

Speed Women : Granjon Lily (FRA)

Jump Men : Fall Dame (SEN)

Jump Women : Conan Maeliss (FRA)

Final Results Rennes Sur Roulette (FRA)
Rennes, France, 26 - 27 May 2018
Final Results Rennes (FRA).pdf
Adobe Acrobat Document 136.5 KB

Battle Men : Souza Samuel (BRA)

Battle Women : Paz Da Silva Sabrina (BRA)

Jump Men : Gonsalvez Rafael (BRA)

Jump Women : Costa Marina (BRA)

 

Final Results Freestyle Battle RJ
Rio de Janeiro, Brazil, 26 May 2018
Final Results Rio de Janeiro (BRA).pdf
Adobe Acrobat Document 280.4 KB

Jump Men : Andre Theo (FRA)

Jump Women : Faria Ornella (FRA)

Final Results TSX (FRA)
Thouars, France, 20 May 2018
Final Results Thouars (FRA).pdf
Adobe Acrobat Document 70.4 KB

Classic Men : Hsieh Mu Lun (TPE)

Classic Women : Maslova Vasilisa (BLR)

Battle Men : Hsieh Mu Lun (TPE)

Battle Women : Maslova Vasilisa (BLR)

Speed Men : Hsieh Mu Lun (TPE)

Speed Women : Wang Jia Wei (TPE)

Jump Men : Zyborowicz Krzysztof (POL)

Jump Women : Zhu Muyuan (ESP)

Final Results CFWC 2018
Olomouc, Czech Republic, 19 - 20 May 2018
Final Results Olomouc (CZE).pdf
Adobe Acrobat Document 86.0 KB

Classic Men : Bosch Coll Pau (ESP)

Classic Women : Garcia Patino Alba (ESP)

Battle Men : Bosch Coll Pau (ESP)

Battle Women : Garcia Patino Alba (ESP)

Speed Men : Rezend Borges Matheus (BRA)

Speed Women : Banuls Garcia Mireia (ESP)

Slides Men : Garcias Fernandez Brais (ESP)

Slides Women : Maritchak Victoria (UKR)

Jumps Men : Bosch Coll Pau (ESP)

Jumps Women : Oliveras Argibay Marina (ESP)

 

Final Results Copa de Espana (ESP)
Valladolid, Spain, 19 - 20 May 2018
Final Results Valladolid (ESP).pdf
Adobe Acrobat Document 198.6 KB

Jump Men : Petitcollin Florian (FRA)

Jump Women : Conan Maeliss (FRA)

 

Final Results French Championships
St Medard En Jalles, France 12 - 13 May 2018
Final Results St Medard (FRA).pdf
Adobe Acrobat Document 74.4 KB

Battle Men : Zourmand Hamun (GER)

Battle Women : Bulavaite Gaudile (LTU)

Speed Men : Zourmand Hamun (GER)

Speed Women : Mahler Dominika (GER)

Final Results Munich Fun Battle 2018
Munich, Germany, 5 - 6 May, 2018
Final-Results_MunichFunBattle2018.pdf
Adobe Acrobat Document 171.6 KB

Classic Men : Nakamura Shoichi (JPN)

Classic Women : Moritoki Mika (JPN)

Battle Men : Nakamura Shoichi (JPN)

Battle Women : Moritoki Mika (JPN)

Pair : Shibagaki Masayoshi / Shibagaki Taiki (JPN) 

Speed Men : Nakamura Shoichi (JPN)

Speed Women : Moritoki Mika (JPN)

 

Final Results Freestyle All Japan
Hamamatsu, Japan, 5 - 6 May 2018
Final Results Hamamatsu (JPN).pdf
Adobe Acrobat Document 64.2 KB

Battle men : Delavault Yohan (FRA)

Battle Women : Vaudeville Ondet Jeanne (FRA)

Speed Mixed : Autin Bettina (FRA)

 

Final Results Acrocool (FRA)
Thouars, 1 may 2018
Final Results Thouars Acrocool (FRA).pdf
Adobe Acrobat Document 112.7 KB

APRIL 2018

Battle Mixed : Hairy Tomy (FRA)

Classisc Mixed : Hairy Tomy (FRA)

Speed Men : Tessier Robin (FRA)

Speed Women : Sochay Melyssandre (FRA)

Jump Men : Briex Oscar (FRA)

Final Results Free Graves Style
Talence, France 28 - 29 April 2018
Final Results Free Graves Style.pdf
Adobe Acrobat Document 99.2 KB

Classic Men : Arevalo Ignacio (CHI)

Classic Women : Bello Siomara (CHI)

Battle Men : Miranda Cristian (CHI)

Battle Women : Bello Siomara (CHI)

Speed Men : Romero Marcelo (CHI)

Speed Women : Bello Siomara (CHI)

Slide Mixed : Beltran Matias (CHI)

Jump Men : Beltran Matias (CHI)

Jump Women : Toledo Catalina

Final Results Back to the Freestyle III
Cabrero, Chile, 28 - 29 April 2018
Final Results Back to the Freestyle III.
Adobe Acrobat Document 71.8 KB

Classic Mixed : Kawashima Natsuki (JPN)

Pair : Kobayashi Jirei / Kobayashi Jiyu (JPN)

Battle Mixed : Kawashima Natsuki (JPN)

Speed Mixed : Wada Reina (JPN)

Final Results Tokai, Hokuriku Reg Tournament
Nagoya, Japan, 22 April 2018
Final Results Nagoya (JPN).pdf
Adobe Acrobat Document 63.5 KB

Speed Men : Fort Jimmy (FRA)

Speed Women : Grall Justine (FRA)

Jump Men : Briex Oscar (FRA)

Jump Women : Conan Maeliss (FRA)

 

Final Results Ligne Roll's Cup
St Gilles de Croix de vie, France 22 April 2018
Line Roll's Cup.pdf
Adobe Acrobat Document 187.8 KB

Classic Men : Santos Maxwell (BRA)

Classic Women : Bomfati Giovanna (BRA)

Battle Men : Santos Maxwell (BRA)

Battle Women : Bomfati Giovanna (BRA)

Slides Men : Souza Patrick (BRA)

Slides Women : Kohatsu Beatriz (BRA)

Jump Men : Nunes Martins Andre Luisz (BRA)

Jump Women : Albanese Vitoria (BRA)

Final Results Freestyle Em Curitiba (BRA)
Curitiba, 21-22 April (BRA)
Final Results Curitiba (BRA).pdf
Adobe Acrobat Document 254.9 KB

Classic Senior Mixed : Escobar Belmonte Jose (ESP)

Battle Senior Men : Escobar Belmonte Jose (ESP)

Battle Senior Women : Antruejo Tovar Lucia (ESP)

Speed Slalom Mixed : Pedros Fernandez Oscar (ESP)

Slides Women : Antruejo Tovar Lucia (ESP)

Jump Mixed : Lopez arroyo Pablo (ESP)

Final Results Carbalino
Carbalino, Spain 21 - 22 April 2018
Final results Carbalino, Spain.pdf
Adobe Acrobat Document 79.0 KB

Battle Men : Nicolao Ambroise (FRA)

Battle Women : Granjon Zoe (FRA)

Classic Men : Nicolao Ambroise (FRA)

Classic Women : Granjon Zoe (FRA)

Speed Men : Moreno Benjamin (FRA)

Speed Women : Granjon Zoe (FRA)

Slide Mixed : Nicolao Ambroise (FRA)

Jump Mixed : Vu Van Kha Vincent (FRA)

Final Results Wheel In Tours 3
Tours, France, 21 - 22 April 2018
Final Results Wheel in Tours 3, 2018.pdf
Adobe Acrobat Document 149.4 KB

Classic Mixed : Kawashima Natsuki (JPN)

Battle Mixed : Kawashima Natsuki (JPN)

Pair : Ogihara Misato / Ogihara Manami (JPN)

Speed Mixed : Kawashima Natsuki (JPN)

Final Results Kanto, Koshinetsu Reg Tournament
Yokohama, Japan, 15 April 2018
Final results Yokohama (JPN).pdf
Adobe Acrobat Document 63.4 KB

Battle Women : Lecomte Marie (FRA)

Battle Men : Le Gac Gaetan (FRA)

Speed Slalom Women : Grall Justine (FRA)

Speed Slalom Men : Le Gac Gaetan (FRA)

 

Final Results Roll'In Brest 2018
Brest, France, 15 April 2018
Final Results Roll'In Brest 2018.pdf
Adobe Acrobat Document 137.3 KB

Battle Mixed : Sarabia Nicolas (CHI)

Speed Mixed : Sarabia Nicolas (CHI)

Slide Mixed : Blanco Kevin (CHI)

Jump Men : Blanco Kevin (CHI)

Jump Women : Alvarado Martina (CHI)

 

Final Results Battle Kids
Santiago, Chile, 8 April 2018
Battle Kids (CHI).pdf
Adobe Acrobat Document 184.9 KB

Battle Women : Westphal Emilia (GER)

Battle Men : Eilers Thorsten (GER)

Speed Mixed : Didion André (GER)

Final Results Shiffweiler 2018
Shiffweiler, Germany, 8 April 2018
Final Results Schiffweiler2018.pdf
Adobe Acrobat Document 88.4 KB

Classic Mixed : Moritoki Mika (JPN)

Speed Mixed : Moritoki Mika (JPN) 

Pair : Kawashima Natsuki / Wada Reina (JPN)

Final Results Yamaguchi
Yamaguchi, Japan, 1 april 2018
Final Results_chugoku_shikoku.pdf
Adobe Acrobat Document 69.9 KB

MARCH 2018

Classic Mixed : Fedakova Angelika (SVK)

Battle Men : Herman Viktor (SVK)

Battle Women : Vaclavickova Lucie (CZE)

Jump Mixed : Vit Skornicka

Final Results Czech Slalom Series Prerov
Prerov, Czech Republic, 24 March 2018
Final results Prerov.pdf
Adobe Acrobat Document 76.0 KB

Classic Mixed : Shibagaki Masayoshi (JPN)

Speed Mixed : Shibagaki Masayoshi (JPN) 

Pair : Shbagaki Masayoshi / Shibagaki Taiki (JPN)

 

 

Final Results Kinki
Kinki, Japan, 11 March 2018
Final Results_kinki.pdf
Adobe Acrobat Document 75.8 KB

Classic Men : Lebois Romain (FRA)

Classic Women : Granjon Zoe (FRA)

Battle Men : Lebois Romain (FRA)

Battle Women : Granjon Lily (FRA)

Speed Slalom Men : Fort Jimmy (FRA)

Speed Slalom Women : Granjon Lily (FRA)

Jump Men : Briex Oscar (FRA)

Jump Women : Marillier Charline (FRA)

Final Results Acrocean 2018
Pornichet, France, 10 & 11 March 2018
Pornichet Acrocean Final Results.pdf
Adobe Acrobat Document 126.5 KB

Classic Senior Mixed : Hairy Tomy (FRA)

Battle Senior Mixed : Hairy Tomy (FRA)

Speed Senior Mixed : Foucrier Tom (FRA)

Jump Senior Mixed : Foucrier Tom (FRA)

Final Results Lyon 2018
Lyon, France, 10 - 11 Mars, 2018
Final Results Lyon.pdf
Adobe Acrobat Document 75.9 KB

Speed Slalom Men : Fort Jimmy (FRA)
Speed Slalom Women : Moreno Laurine (FRA)

Classic Mixed : Bouquet Alix (FRA)

Final Results Glisse Contest
St Medard En Jalles, France, 10 - 11 March 2018
St Medard Final Results.pdf
Adobe Acrobat Document 170.3 KB

Battle Men : Limon Sebastian (PER)

Speed Senior men : Limon Sebastian (PER)

Speed Amator Mixed : Romero Carolina (ECU)

Slide Men : Armendaris Julian (ECU)

Jump Senior : Armendaris Julian (ECU)

 

Final Results Quito 2018
Quito, Ecuator, 10 march, 2018
Final Results Quito.pdf
Adobe Acrobat Document 60.2 KB

FEBRUARY 2018

Battle Senior Women : Vaudeville Ondet Jeanne (FRA)

Battle Senior Men : Le Gac Gaetan (FRA)

Speed Senior Women : Grall Justine (FRA)

Speed Senior Men : Cavelier Thomas (FRA)

Jump Senior Women : Simon Emmy (FRA)

Jump Senior Men : Pouessel Romain (FRA)

Final Results JP The boss 2018
Roscoff, France, 24 - 25 February, 2018
Final Results Roscoff 2018.pdf
Adobe Acrobat Document 156.3 KB

Speed Senior Women : Bersoult Julie (FRA)

Speed Senior Men : Viogne Enzo (FRA)

Jumps Senior Women : Bersoult Julie (FRA)

Jumps Senior Men : Bocard Andrew (FRA)

Final Results Pornichet
Pornichet, France, 4 February 2018
Final Results Pornichet 2018.pdf
Adobe Acrobat Document 87.6 KB

JANUARY 2018

Classic Senior Women : Perrot Lucie (FRA)

Classic Senior Men : Vu Van Kha Vincent (FRA)

Speed Senior Women : Perrot Lucie (FRA)
Speed Senior Men : Vu Van Kha Vincent (FRA)

Jumps Senior Women : Marillier Charline (FRA)

Jumps Senior Men : Petitcollin Florian (FRA)

 

 

 

Final Results Besançon Roller Challenge
Besançon, France, 28 January 2018
Final Results Besançon.pdf
Adobe Acrobat Document 85.3 KB

Speed Senior Mixed : Grall Justine (FRA)

 

Final Results Challenge Breizh Roller Freestyle
Lesneven, France, 28 January 2018
Final Results Lesneven.pdf
Adobe Acrobat Document 80.0 KB

Speed Senior Women : Granjon Lily (FRA)

Speed Senior Men : Fort Jimmy (FRA)
Jumps Junior Women : Faria Ornella (FRA) 

Jumps Senior Men  : Briex Oscar (FRA)

Final Results Winter Wheel Game
St Medard en Jalles, France, 27 - 28 January 2018
Final Results St Medard, Winter Wheel.pd
Adobe Acrobat Document 102.9 KB

Battle Men : Limon Sebastian (PER)

Speed Men : Arroyo Jhoslan (PER)

Jumps Men : Limon Sebastian (PER)

Final Results Open Summer Freestyle
Lima, Peru, 27 January 2018
Final Results Lima.pdf
Adobe Acrobat Document 80.0 KB

Classic Senior Mixed : Langevin Isaline (FRA)

Speed Junior  Mixed : Merceron Alex (FRA)

Final Results Yamakasi
Beaulieu sur Bressuire, France 21 January 2018
Final Results Yamakasi, Beaulieu sur Bre
Adobe Acrobat Document 113.5 KB

Speed Senior Women : Lopes Christina (FRA)

Speed Senior Men : Fort Jimmy (FRA)

Jump Senior Women : Briot Noelie (FRA)

Jump Senior Men : Briex Oscar (FRA) 

Final Results Roll'N Euskadi
Anglet, France 20 - 21 January 2018
Final Results Roll'N Euskadi, Anglet, Fr
Adobe Acrobat Document 94.8 KB