AUGUST 2019

Results Conero Hero Battle (Ita) :

 

Classic Senior Men : Guslandi Lorenzo (Ita)

Classic Senior Women : Chiu Yin Hsuan (Tpe)

Classic Junior Men : Chou Po Wei (Tpe)

Classic Junior Women : Bogdanova Sofia (Rus)

Slalom Pair : Ferrari Roberto-Lissoni Alessandro (Ita)

Battle Senior Men : Demuru Lorenzo (Ita)

Battle Senior Women : Hartmanis Klaudia (Pol)

Battle Junior Men : Chou Po Wei (Tpe)

Battle Junior Women : Bogdanova  Sofia (Rus)

Speed Senior Men : Degli Agostini Valerio (Ita)

Speed Senior Women : Paoli Elisa (Ita)

Speed Junior Men : Chou Po Wei (Tpe)

Speed Junior Women : Romano Sveva (Ita)

Slides Men : Zaghini Eric (Ita)

Slides Women : Lodolini Sara (Ita)

 

Results Conero Hero Battle (Ita)
Porto Recanati, Italy, 1-4 August 2019
Final Results Conero Hero Battle, Porto
Adobe Acrobat Document 832.0 KB

Results Campeonato Nacional Inline Slalom Skating (Bol) :

 

Battle Mixed : Crespo Guillermo (Bol)

Speed Mixed : Crespo Guillermo (Bol)

Results Campeonato Nacional Inline Slalom Skating (Bol)
La Paz, Bolivia, 3 August 2019
Final Results Campeonato Nacional Inline
Adobe Acrobat Document 171.7 KB

Results Riccione Beach Battle (Ita) :

 

Classic Mixed : Santoni Nicolas Yuki (Ita)

Speed Men : Zaghini Eric (Ita)

Speed Women : Romano Sveva (Ita)

Slides Men : Zaghini Eric (Ita)

Slides Women : Lodolini Sara (Ita)

Results Riccione Beach Battle (Ita)
Riccione, Italy, 10-11 August 2019
Final Results Riccione Beach Battle, Ric
Adobe Acrobat Document 185.5 KB

Results Winter is Coning 5 (Chi) :

Battle Men : Arevalo Ignacio (Chi)

Battle Women : Estela Urbina (Chi)

Classic Men : Arevalo Ignacio (Chi)

Classic Women : Urbina Estela (Chi)

Speed Men : Romero Marcelo (Chi)

Speed Women : Urbina Estela (Chi)

Slides Men : Hernandez Jose Daniel (Chi)

Slides Women : Leon Daniela (Chi)

Jump Men : Brito Paulo (Bra)

Jump Women : Leon Daniela (Chi)

Results Winter is Coning 5 (Chi)
Santiago, Chile, 10 - 11 August 2019
Final Results Winter is Coning 5, Santia
Adobe Acrobat Document 178.9 KB

Results Batalha Freestyle Salvador (Bra) :

 

Battle Men : Santos Maxwell (Bra)

Battle Women : Fujiwara Yasmim (Bra)

Classic Men : Santos Maxwell (Bra)

Classic Women : Fujiwara Yasmim (Bra)

Slides Men : Dos Santos Alexandre (Bra)

Slides Women : De Jesus Juliana (Bra)

Jump Men : Nunes Matins Andre Luiz (Bra)

Jump Women : Sayuri Saito Aline (Bra)

Results Batalha Freestyle Salvador (Bra)
Salvador, BA - Brasil, 10 - 11 August 2019
Final Results Batalha Freestyle Salvador
Adobe Acrobat Document 680.2 KB

Results RollerClub Cup 2019 (Rus) :

 

Speed Senior Men : Demuru Lorenzo (Ita)

Speed Senior Women : Kogoiakova Daria (Rus)

Speed Junior Men : Zharkov Mikhail (Rus)

Speed Junior Women : Smirnova Anna (Rus)

Slides Men : Shirobokov Denis (Rus)

Slides Women : Kukushkina Anna (Rus)

Classic Senior Men : Guslandi Lorenzo (Ita)

Classic Senior Women : Kuznetsova Daria (Rus)

Classic Junior Men : Velikanov Gleb (Rus)

Classic Junior Women : Bogdanova Sofia (Rus)

Battle Senior Men : Guslandi Lorenzo (Ita)

Battle Senior Women : Kuznetsova Daria (Rus)

Battle Junior Men : Velikanov Gleb (Rus)

Battle Junior Women : Smirnova Anna (Rus)

Free Jump Men : Akberov Roman (Rus)

Free Jump Women : Efimova Alena (Rus)

Results RollerClub Cup 2019 (Rus)
Moscow, Russia, 16 - 18 August 2019
Final ResultsRollerClub Cup 2019, Moscow
Adobe Acrobat Document 303.0 KB

SEPTEMBER 2019

Results Freestyle em Curitiba 2019 (Bra) :

 

Battle Men : Santos Maxwell (Bra)

Battle Women : Ellen Nathália (Bra)

Classic Men : Santos Maxwell (Bra)

Classic Women : Yoshimoto Clara (Bra)

Slides Men : Souza Patrick (Bra)

Slides Women : Kohatsu Beatriz (Bra)

Jump Men : Nunes Matins Andre Luiz (Bra)

Jump Women : Sayuri Saito Aline (Bra)

Results Freestyle em Curitiba 2019 (Bra)
Natal, RN - Brasil, 07 - 08 September 2019
Final results Freestyle em Curitiba 2019
Adobe Acrobat Document 325.4 KB

 

 

 

 

 

 

Results Hyde Park Battle 2019 (Gbr) :

 

Battle Mixed : Lean Alice (Gbr)

Speed Mixed : Lean Alice (Gbr)

Free Jump Men : Duzynski Darius (Pol)

Results Hyde Park Battle 2019 (Gbr)
London, United Kingdom, 7 September 2019
Final Results Hyde Park Battle, London,
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Results Budapest Freestyle Games (Hun) :

 

Speed Mixed : Duma Sandor (Hun)

Battle Mixed : Piskun Bogdan (Ukr)

Results Budapest Freestyle Games (Hun)
Budapest, Hungary, 14 September 2019
Final Results Budapest Freestyle Games,
Adobe Acrobat Document 177.2 KB

Results Arnold Classic Europe (Esp) :

 

Classic Senior Men : Guslandi Lorenzo (Ita)

Classic Senior Women : Hartmanis Klaudia (Pol)

Classic Junior Men : Velikanov Gleb (Rus)

Classic Junior Women : Komissarova Iuliia (Rus)

Slalom Pair : Degli Agostini Valerio / Guslandi Lorenzo (Ita)

Battle Senior Men : Degli Agostini Valerio (Ita)

Battle Senior Women : Maslova Vasilisa (Blr)

Battle Junior Men : Velikanov Gleb (Rus)

Battle Junior Women : Komissarova Iuliia (Rus)

Speed Senior Men : Lissoni Alessandro (Ita)

Speed Senior Women : La Volpe Laura (Ita)

Speed Junior Men : Confalonieri Samuele (Ita)

Speed Junior Women : Grigoreva Ekaterina (Ita)

Slides Men : Rubio Mesas Enrique (Esp)

Slides Women : Hotsko Bohdana (Ukr)

Jump Men : Flaga Jakub (Pol)

Jump Women : Petrova Anna (Rus)

Results Arnold Classic Europe (Esp)
Barcelona, Spain, 20-22 September 2019
Final Results Arnold Classic Europe, Bar
Adobe Acrobat Document 569.4 KB

Results Battle of Baden (Ger) :

 

Battle Mixed : Zourmand Ramtin (Ger)

Speed Mixed : Zourmand Ramtin (Ger)

Results Battle of Baden (Ger)
Karlsruhe, Germany, 21 September 2019
Final Results Battle of Baden, Karlsruhe
Adobe Acrobat Document 332.4 KB

Results Big Battle (Arg) :

 

Battle Men : Cobo Gonzalo (Arg)

Battle Women : Balleto Julieta (Arg)

Slides Mixed : Sykes Mariano (Arg)

 

Results Big Battle (Arg)
Buenos Aires, Argentina, 22 September 2019
Final Results Big Battle, Buenos Aires,
Adobe Acrobat Document 173.8 KB

Results Lugdunum Roller Contest (Fra) :

 

Speed Mixed : Vu Van Kha Vincent (Fra)

Classic Mixed : Vu Van Kha Vincent (Fra)

Results Lugdunum Roller Contest (Fra)
Lyon, France, 22 September 2019
Final Results Lugdunum Roller Contest, L
Adobe Acrobat Document 172.0 KB

OCTOBER 2019

Results SOW Battle 2019 (Bra) :

 

Battle Men : Francisco Arthur (Bra)

Battle Women : Fujiwara Yasmim (Bra)

Classic Men : Francisco Arthur (Bra)

Classic Women : Fujiwara Yasmim (Bra)

Slides Men : Alves Davi (Bra)

Free Jump Men : Viegas Derick (Bra)

Results SOW Battle 2019 (Bra)
Natal, RN - Brasil, 05 - 06 October 2019
Final Results SOW Battle 2019, Natal, RN
Adobe Acrobat Document 365.1 KB