NOVEMBER 2019

Results Navalmoral de la Mata (Esp) :

 

Classic Men : Durán López Jorge (Esp)

Classic Women : Thorburn Carretero Caroline Ann (Esp)

Battle Men : Matos Beas Eric (Esp)

Battle Women :  Vallejo Vidal Lidia (Esp)

Speed Men : Butsula Mykita (Ukr)

Speed Women : Vallejo Vidal Lidia (Esp)

Slides Women : Morata González Paula (Esp)

Jump Men : García García Christian (Esp)

Jump Women : Gutiérrez Correas Silvia (Esp)

Results Navalmoral de la Mata (Esp)
Navalmoral de la Mata, Spain, 1-2 November 2019
Final Results Navalmoral de la Mata, Nav
Adobe Acrobat Document 183.9 KB

Results Yaroslav Russian Cup Stage (Rus) :

 

Battle Men : Rostovtsev Roman (Rus)

Battle Women : Shemyakinskaya Yana (Rus)

Classic Men : Kozlov Sergei (Rus)

Classic Women : Bamatter-Rodriguez Olga (Rus)

Speed Men : Zubanov Gleb (Rus)

Speed Women : Pashkova Valentina (Rus)

Slides Men : Telehin Andrii (Ukr)

Slides Women : Efimova Alena (Rus)

Jump Men : Akberov Roman (Rus)

Jump Women : Efimova Alena (Rus)

Results Yaroslav Russian Cup Stage (Rus)
Yaroslav, Russia, 8-10 November 2019
Final Results Yaroslav Russian Cup Stage
Adobe Acrobat Document 395.8 KB

Results Roller Park Festival (Mda) :

 

Speed Men : Sidorenco Dmitrii (Mda)

Speed Women : Melnic Cristiana (Mda)

Results Roller Park Festival (Mda)
Chisinau, Moldova, 9 - 10 November 2019
Final Results Roller Park Festival, Chis
Adobe Acrobat Document 172.3 KB

Results November Freestyle 2019 (Per) :

 

Battle Mixed : Aquino Burgos Yadhira (Per)

Results November Freestyle 2019 (Per)
Lima, Peru, 10 November 2019
Final Results November Freestyle 2019, L
Adobe Acrobat Document 167.4 KB

Results Championnat de Bretagne Freestyle et Freeride (Fra) :

 

Speed Men : Simon Kristen (Fra)

Speed Women : Hernandez Laurine (Fra)

 

Results Championnat de Bretagne Freestyle et Freeride (Fra)
Roscoff, France, 10 November 2019
Final Results Championnat de Bretagne Fr
Adobe Acrobat Document 174.8 KB

Results Titano Battle IV (Smr) :

 

Speed Men : Lissoni Alessandro (Ita)

Speed Women : Rizzo Camilla (Ita)

Battle Men : Nicotra Mattia (Ita)

Battle Women : Luciani Viola (Ita)

Slides Men : Medda Filippo (Ita)

Slides Women : Lodolini Sara (Ita)

Results Titano Battle IV (Smr)
San Marino, 16 - 17 November 2019
Final Results Titano Battle IV, San Mari
Adobe Acrobat Document 182.6 KB

Results Bitubi Roller Fest (Mex) :

 

Battle Men : Gonzalez Cortes Carlos Hildiberto (Mex)

Battle Women :  Dominguez Medina Azul Joseline (Mex)

Slides Men : Baron Segura Brayan (Mex)

Slides Women : Cruz Ortega Alejandra Ivonne (Mex)

Results Bitubi Roller Fest (Mex)
Oaxaca, Mexico, 17 November 2019
Final Results Bitubi Roller Fest, Oaxaca
Adobe Acrobat Document 176.5 KB

Results Shanghai Slalom Open (Chn) :

 

Classic Senior Men : Degli-Agostini Valerio (Ita)

Classic Senior Women : Maslova Vasilisa (Blr)

Classic Junior Men : Zeng Chen Yu (Chn)

Classic Junior Women : Bogdanova Sofia (Rus)

Slalom Pair : Guslandi Lorenzo / Degli-Agostini Valerio (Ita)

Battle Senior Men : Demuru Lorenzo (Ita)

Battle Senior Women : Maslova Vasilisa (Blr)

Battle Junior Men : Chou Po Wei (Tpe)

Battle Junior Women : Bogdanova Sofia (Rus)

Speed Senior Men : Lee Hsiao-Heng (Tpe)

Speed Senior Women : Paoli Elisa (Ita)

Speed Junior Men : Zeng Yi (Chn)

Speed Junior Women : Liu Chiao His (Tpe)

Slides Men : FanYuQin (Chn)

Slides Women : Ding Yu Xiu (Chn)

 

Results Shanghai Slalom Open (Chn)
Shanghai, China, 15 - 17 November 2019
Final Results Shanghai Slalom Open, Shan
Adobe Acrobat Document 364.8 KB

Results Wu Yi Shan Slalom Open (Chn) :

 

Classic Senior Men : Hsieh Mu Lun (Tpe)

Classic Senior Women : Maslova Vasilisa (Blr)

Classic Junior Men : Chou Po Wei (Tpe)

Classic Junior Women : Bogdanova Sofia (Rus)

Slalom Pair : Rak-Akson Sirinthip / Poungsaijai Paniti (Tha)

Battle Senior Men : Puzanov Artem (Rus)

Battle Senior Women : Maslova Vasilisa (Blr)

Battle Junior Men : Chou Po Wei (Tpe)

Battle Junior Women : Bogdanova Sofia (Rus)

Speed Senior Men : Nai Oleari Simone (Ita)

Speed Senior Women : Kogoiakova Darya (Rus)

Speed Junior Men : Zeng Yi (Chn)

Speed Junior Women : Kukushkina Anna (Rus)

Slides Men : Fan Yu Qin (Chn)

Slides Women : Wang Yuan (Chn)

Results Wu Yi Shan Slalom Open (Chn)
Wu Yi Shan, China, 23 - 24 November 2019
Final results Wu Yi Shan Slalom Open, Wu
Adobe Acrobat Document 384.0 KB

Results Big Battle (Arg) :

 

Classic Mixed : Cobo Gonzalo Javier (Arg)

Battle Men : Cobo Gonzalo Javier (Arg)

Battle Women : Balleto Julieta (Arg)

Speed Mixed : Cobo Gonzalo Javier (Arg)

Slides Mixed : Saguas Brandon (Arg)

Jump Men : Cobo Gonzalo Javier (Arg)

Results Big Battle (Arg)
Buenos Aires, Argentina, 30 November 2019
Final Results Big Battle, Buenos Aires,
Adobe Acrobat Document 177.8 KB

DECEMBER 2019

Results Challenge Breizh Roller Freestyle (Fra) :

 

Speed Men : Le Gac Gaetan (Fra)

Speed Women : Chatelin Morganne (Fra)

Results Challenge Breizh Roller Freestyle (Fra)
Lesneven, France, 1 December 2019
Final Results Challenge Breizh Roller Fr
Adobe Acrobat Document 178.4 KB

Results Valladolid Lemons Battle (Esp) :

 

Classic Senior Men : Bosch Coll Pau (Esp)

Classic Senior Women : Hartmanis Klaudia (Pol)

Classic Junior Men : Peña Bes Miguel (Esp)

Classic Junior Women : Bogdanova Sofia (Rus)

Battle Senior Men : Guslandi Lorenzo (Ita)

Battle Senior Women : Maslova Vasilisa (Blr)

Battle Junior Men : Ménard Rémy (Fra)

Battle Junior Women : Bogdanova  Sofia (Rus)

Speed Senior Men : Ranjbar Vakili Pedram (Aut)

Speed Senior Women : Moreno Laurine (Fra)

Speed Junior Men : Ménard Rémy (Fra)

Speed Junior Women : Arosio Matilde (Ita)

Slides Men : Rubio Mesas Enrique (Esp)

Slides Women : Hotsko Bohdana (Ukr)

Jump Men : Pallazzi Matteo (Ita)

Jump Women : Pavanello Giorgia (Ita)

Results Valladolid Lemons Battle (Esp)
Valladolid, Spain, 6 - 8 December 2019
Final Results Valladolid Lemons Battle,
Adobe Acrobat Document 348.4 KB

Results Ride on Jalles (Fra) :

 

Speed Men : Moreno Benjamin (Fra)

Speed Women : Moreno Laurine (Fra)

Free Jump Men : Briex Oscar (Fra)

Free Jump Women : Simon Touroumire Eva (Fra)

Results Ride on Jalles (Fra)
St Médard en Jalles, France, 14 - 15 December 2019
Final Results Ride on Jalles, St Médar
Adobe Acrobat Document 190.8 KB

Results Freestyle Battle SP 4 (Bra) :

 

Battle Men : Santos Maxwell  (Bra)

Battle Women : Ellen Nathália (Bra)

Slides Men : Souza Patrick (Bra)

Slides Women : Yoshimoto Clara  (Bra)

Jumps Men : Nunes Matins Andre Luiz (Bra)

Jumps Women : Sayuri Saito Aline (Bra)

Results Freestyle Battle SP 4 (Bra)
São Paulo, SP - Brasil, 15 December 2019
Final Results Freestyle Battle SP 4, Sã
Adobe Acrobat Document 1.7 MB

Results Marshal Cup (Iri) :

 

Classic Senior Men : Kozlov Sergei (Rus)

Classic Senior Women : Zapuskalova Nadezhda (Rus)

Classic Junior Men : Ahoura Bahadori (Iri)

Classic Junior Women : Tavakoli Nia Fatemeh (Iri)

Battle Senior Men : Kozlov Sergei (Rus)

Battle Senior Women :  Zapuskalova Nadezhda (Rus)

Battle Junior Men : Jahannia Ilia (Iri)

Battle Junior Women : Tavakoli Nia Fatemeh (Iri)

Speed Senior Men : Shojaei Barjouei Ali (Iri)

Speed Senior Women : Zahra Bagherzadeh Najafabadi (Iri)

Speed Junior Men : Abbasian Mohammad Amin (Iri)

Speed Junior Women : Yavari Mozhde (Iri)

Slides Men : Ghanbari Reza (Iri)

Results Marshal Cup (Iri)
Tehran, Iran, 18 - 20 December 2019
Final Results Marshal Cup 2019, Tehran,
Adobe Acrobat Document 234.0 KB